Ocieplenie poddasza

Izolacja termiczna dachu jest jednym z najważniejszych zadań jakie stoją przed inwestorem. To dzięki odpowiedniej izolacji zyskujemy ekonomiczny i komfortowy w użytkowaniu budynek.

Skomplikowane w budowie dachy, z zakamarkami, szczelinami i narożnikami to zdecydowane wyzwanie do wykonania izolacji na lata z użyciem standardowej metody termoizolacji wełną.

Dlatego otwarto komórkowa pianka poliuretanowa to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się na każdym dachu. Właściwości rozprężające uzupełniają każdą, nawet najmniejszą szczelinę.

Pianka podczas natrysku przykleja się do każdego podłoża stosowanego na budowie. Drewno, membrana dachowa, beton, płyta OSB i gk W przeciwieństwie do wełny, pianka pozostaje na swoim miejscu przez lata nie osuwając się, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych.

Pianka otwarto komórkowa jest paroprzepuszczalna co przy konstrukcji drewnianej ma ogromne znaczenie. Pianka pozwala pozbyć się nadmiaru wilgoci nie utrzymując jej w swojej strukturze.

Nie jest lubiana przez gryzonie, a w przypadku gdy dach jest wykonany z blachy oraz membrany wygłusza on całą konstrukcję co ma znaczenie dla użytkowników w trakcie obfitych opadów deszczu.
Jak wygląda proces termoizolacji dachu pianką poliuretanową?

Na wstępie należy przygotować poddasze w miejscach gdzie ma być wykonana zabudowa dla płyt gipsowo kartonowych. Oraz przygotować wszystkie przewody rury itp. które mają przechodzić przez dach i w tym izolację.

Jeżeli posiadasz okna dachowe dobrze jest wykonać ich gotową zabudowę, pianka rozprężając się uzupełni każdą szczelinę oraz wzmocni konstrukcję, usztywniając płytę gk.

Kolejnym etapem przed aplikacją piany jest wymierzenie dachu oraz zabezpieczenie stolarki okiennej, skrzynek oraz innych elementów zamontowanych na stałe.

Najbardziej efektywny zakres naszej pracy, pianowanie.

Efekt końcowy jest uzależniony od indywidualnych ustaleń. Pianka może zostać przez nas przycięta pod żądany poziom.

Bądź pozostawiona do dalszej obróbki przez inwestora.

Gdy przygotowujemy poddasze pod natrysk piany, montujemy stelaże które posłużą pod podstawę przyszłej zabudowy z płyt gk.

Jeśli pomieszczenie nie będzie używane na co dzień – na strychu bądź innych zakamarkach, piana jako wyjątkowy materiał izolacyjny pozwala by została pozostawiona w formie jak po natrysku, nie zakryta żadną folią ani płytą.

Izolacje wykonujemy od lat. Wielu naszych klientów już się przekonało, że piana to najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego i energooszczędnego domu.

Wycenę usługi dokonujemy przed wykonaniem prac i mają Państwo gwarancję jej niezmienności po wykonaniu prac.