Ocieplenie dachu płaskiego

Do wykonania trwałej, na lata izolacji dachu od strony zewnętrznej wykorzystuje się piankę zamknięto komórkową o najwyższej gęstości wynoszącej ok 50kg/m3. Dach pokryty pianą i zabezpieczony przed promieniowaniem UV tworzy warstwę nie pozwalającą na wydostawanie się ciepła z budynku zimą, oraz co również istotne, nie pozwala nagrzewaniu się stropu latem. Przez co w efekcie zimą znacząco oszczędzamy na kosztach związanych z ogrzewaniem budynku, oraz latem ostatnia kondygnacja nie nagrzewa się nadmiernie dając użytkownikom komfortowe warunki do mieszkania. Koniec z otwieraniem okien latem i ciągłego wietrzenia.

Aplikacja pianki przebiega bardzo szybko często wszystkie prace zamykają się do 1-2 dni roboczych.

Natrysk prowadzimy bezpośrednio na papę lub blachę wcześniej sprawdzając czy jest ona trwale przytwierdzona do podłoża.

Kolejno prowadzimy prace natryskowe wykonując ustaloną warstwę izolacji.

Następnym etapem jest nanoszenie farby za pomocą agregatu do natrysku hydrodynamicznego zabezpieczającej piankę oraz nadającej jej wymaganego, ustalonego koloru, by nadać pokryciu estetycznego wyglądu. Jeżeli stan obróbek blacharskich na to pozwala, a inwestor nie chce ich wymieniać również je malujemy nadając spójności oraz zabezpieczając je przed korozją.

Również wykonujemy zabezpieczenie samą farba podłoży bitumicznych z papy zapobiegając jej degradacji oraz wykruszaniu będącej w niej posypki. Farba nadaje jej estetyczny wygląd, uszczelnia wypełniając ubytki oraz przedłuża jej żywotność.